Пн, 20.05.2024, 23:31

ГоловнаРеєстраціяВхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
 
Меню сайту
 
Документи
Районна ПМПК [23]
Практичний психолог і соціальний педагог [22]
Логопедична служба [4]
 
Документи
Головна » Документи » Психологічна служба » Практичний психолог і соціальний педагог

Про атестацію практичних психологів (соціальних педагогів) загальноосвітніх навчальних закладів та центрів практичної психології і соц
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

№ 1\9–439
від 13.12.2001


Міністру освіти Автономної
Республіки Крим, начальникам
управлінь освіти і науки обласних,
Київської та Севастопольської
міських державних адміністрацій


Про атестацію практичних психологів
(соціальних педагогів) загальноосвітніх
навчальних закладів та центрів практичної
психології і соціальної роботи

На виконання пункту 2 наказу Міністерства освіти і науки України та Академії педагогічних наук України від 15 серпня 2001 р. № 592\33 “Про забезпечення розвитку психологічної служби в системі освіти України” та численних запитів з місць щодо атестації практичних психологів (соціальних педагогів) дошкільних, загальноосвітніх навчальних закладів усіх типів та форм власності системи освіти (далі – навчальних закладів), а також методистів-психологів обласних, районних (міських) центрів практичної психології і соціальної роботи та методичних кабінетів, Міністерство освіти і науки України дає наступне роз’яснення.
Атестація практичних психологів (соціальних педагогів), як і інших педагогічних працівників, здійснюється згідно з Типовим положенням про атестацію педагогічних працівників України (наказ Міністерства освіти України від 20.98.93 р. № 310, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 02.12.93 р. за № 176) із змінами і доповненнями (наказ Міністерства освіти України від 01.12.98 р. № 419, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15.12.98 р. за № 792\3232).
Відповідно до пункту 3.6 Положення про психологічну службу системи освіти України (наказ Міністерства освіти України від 03.05.1999 р. № 127, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 30.12.1999 р. за № 922\4215) із змінами і доповненнями (наказ Міністерства освіти і науки України від 07.06.2001 р. № 439, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 09.07.2001 р. за № 570\5761), атестація практичних психологів (соціальних педагогів) навчальних закладів на кваліфікаційні категорії “спеціаліст”, “спеціаліст II категорії”, “спеціаліст I категорії” проводиться атестаційними комісіями районних (міських) центрів практичної психології і соціальної роботи та методичних кабінетів відповідних відділів освіти.
З метою дотримання вимог Типового положення про атестацію педагогічних працівників України та об’єктивного оцінювання якості виконання посадових обов’язків практичним психологом (соціальним педагогом) секретарем атестаційної комісії загальноосвітнього навчального закладу, в якому працюють зазначені вище педагогічні працівники, заповнюються п.п.10, 11 атестаційного листа. Атестаційний лист передається до відповідної атестаційної комісії при районному (міському) центрі практичної психології і соціальної роботи чи методичного кабінету.
Проведення позачергової атестації практичних психологів (соціальних педагогів) здійснюється відповідно до п. 3.3. Типового положення про атестацію педагогічних працівників України.
Атестація практичних психологів (соціальних педагогів) навчальних закладів на кваліфікаційну категорію “спеціаліст вищої категорії”, атестація керівників та методистів-психологів районних (міських) центрів практичної психології і соціальної роботи на кваліфікаційні категорії “спеціаліст”, “спеціаліст II категорії”, “спеціаліст I категорії” проводиться атестаційними комісіями обласних центрів практичної психології і соціальної роботи відповідно до пункту 7.3 Типового положення.
Атестація керівників та методистів-психологів районних (міських) центрів практичної психології і соціальної роботи на кваліфікаційну категорію “спеціаліст вищої категорії”, атестація керівників та методистів-психологів обласних центрів практичної психології і соціальної роботи на кваліфікаційні категорії “спеціаліст”, “спеціаліст II категорії”, “спеціаліст I категорії”, “спеціаліст вищої категорії” проводиться атестаційною комісією Українського науково-методичного центру практичної психології і соціальної роботи згідно з пунктом 7.4 Типового положення.
Педагогічні звання “старший практичний психолог (соціальний педагог)”, “практичний психолог (соціальний педагог)-методист” присвоюються відповідно до пунктів 5.5.-5.6. Типового положення.
Відповідно до пункту 3.4 Типового положення атестація практичних психологів (соціальних педагогів) навчальних закладів передбачає попереднє (не рідше одного разу на п’ять років) підвищення кваліфікації в установах, акредитованих в установленому порядку на здійснення підвищення кваліфікації.
Підвищення кваліфікації керівників та методистів-психологів районних (міських), обласних центрів практичної психології і соціальної роботи здійснюють Центральний інститут післядипломної педагогічної освіти, Інститут психології ім. Г.С. Костюка АПН України та Український науково-методичний центр практичної психології і соціальної роботи.


Заступник державного секретаря Г.Г. Науменко

Атестація фахівців психологічної служби
Атестація практичних психологів і соціальних педагогів, як і інших педагогічних працівників, здійснюється згідно з Типовим положенням про атестацію педагогічних працівників України (18) із змінами і доповненнями (19).
Відповідно до пункту 3.6 Положення про психологічну службу системи освіти України (5) із змінами і доповненнями (3), атестація практичних психологів і соціальних педагогів навчальних закладів на кваліфікаційні категорії "спеціаліст", "спеціаліст II категорії", "спеціаліст І категорії" проводиться атестаційними комісіями районних (міських) центрів практичної психології і соціальної роботи та методичних кабінетів відповідних відділів освіти.
З метою дотримання вимог Типового положення про атестацію педагогічних працівників України та об'єктивного оцінювання якості виконання посадових обов'язків практичним психологом і соціальним педагогом секретарем атестаційної комісії загальноосвітнього навчального закладу, в якому працюють зазначені вище педагогічні працівники, заповнюються п.п.10, 11 атестаційного листа. Атестаційний лист передається до відповідної атестаційної комісії при районному (міському) центрі практичної психології і соціальної роботи чи методичного кабінету.
Проведення позачергової атестації практичних психологів і соціальних педагогів здійснюється відповідно до п. 3.3. Типового положення про атестацію педагогічних працівників України.
Атестація практичних психологів і соціальних педагогів навчальних закладів на кваліфікаційну категорію "спеціаліст вищої категорії"", атестація керівників та методистів-психологів районних (міських) центрів практичної психології і соціальної роботи на кваліфікаційні категорії "спеціаліст", "спеціаліст II категорії", "спеціаліст І категорії1" проводиться атестаційними комісіями обласних центрів практичної психології і соціальної роботи відповідно до пункту 7.3 Типового положення.
Атестація керівників та методистів-психологів районних (міських) центрів практичної психології і соціальної роботи на кваліфікаційну категорію "спеціаліст вищої категорії", атестація керівників та методистів-психологів обласних центрів практичної психології і соціальної роботи на кваліфікаційні категорії "спеціаліст", "спеціаліст II категорії", "спеціаліст І категорії", "спеціаліст вищої категорії" проводиться атестаційною комісією Українського науково-методичного центру практичної психології і соціальної роботи згідно з пунктом 7.4 Типового положення.
Педагогічні звання присвоюються відповідно до пунктів 5.5.-5.6. Типового положення. Відповідно до постанови KM України № 632 педагогічне звання практичного психолога-методиста присвоюється з 1 вересня 2005 року (20).

Порядок та терміни проведення атестації
До 20 вересня поточного навчального року Знайомлять педагогічних працівників з наказом про створення атестаційної комісії та атестацію педагогічних працівників у поточному навчальному році
До 10 жовтня Атестаційна комісія приймає:
• заяву від педагогічних працівників щодо проходження чергової або позачергової атестації;
• заяву про відмову від чергової атестації;
• подання керівника або ради навчально-виховного закладу про позачергову атестацію педагогічних працівників, рівень навчально-виховної роботи яких нижчий від вимог, що пред’являються до кваліфікаційної категорії
До 20 жовтня поточного навчального року Атестаційна комісія розглядає подані документи, затверджує графік проведення атестації і доводить його під розписку до відома осіб, які атестуються
До 20 березня поточного навчального року
Атестаційна комісія при навчально-виховному закладі та експертна група завершує вивчення роботи працівників соціально-психологічної служби і оформляє атестаційні листи. Керівники установ та органів освіти не пізніше як за 10 днів до засідання атестаційної комісії повинні ознайомити педагогічних працівників з їх атестаційними листами (під розписку)
До 20 квітня поточного навчального року Атестаційна комісія розглядає атестаційні листи, заслуховує працівників, які атестуються. На підставі всебічного розгляду наслідків їх педагогічної роботи, рівня фахової підготовки і професійної компетентності, рейтингу серед працівників районної (міської) соціально-психологічної служби, оцінки працівникам педагогічного колективу навчально-виховного закладу, думки батьків, дітей (учнів) приймає відповідне рішення
Категорія: Практичний психолог і соціальний педагог | Додав: Бусінка (11.12.2009)
Переглядів: 4872 | Рейтинг: 5.0/2 |
Всього коментарів: 0

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Вгору

Форма входу
 
Пошук
 
Сайти регіону
 
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0