Пт, 18.07.2025, 23:08
<
Головна
· RSS
 
Меню сайту
 
 

Головна » 2008 » Жовтень » 28 » Семінар-тренінг для вихователів різновікових груп дошкільних навчальних закладів
Семінар-тренінг для вихователів різновікових груп дошкільних навчальних закладів
12:32
28 жовтня 2008 року на базі дошкільної групи Тарганського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів -ДНЗ» відбувся семінар-тренінг для вихователів різновікових груп дошкільних навчальних закладів Володарського району на тему :«Формування екологічної компетентності дітей дошкільного віку ». 
Гончарук Алла Миколаївна, завідуюча районним методичним кабінетом відділу освіти відкрила семінар.
Ганжалава Л.Є, методист районного методичного кабінету , провела тренінг під час якого зробила порівняльний аналіз діючих програм з екологічного виховання, організувала «мозковий штурм» для вихователів на тему : «Форми роботи з дітьми дошкільного віку з екологічного виховання», провела ігри: «А у нас…», «Відпустіть мене додому…» (екологічного спрямування), акцентувала увагу вихователів на сучасних підходах до формування екологічної культури та компетентності дітей дошкільного віку у сфері життєдіяльності «Природа», через основні змістові лінії Базового компоненту дошкільної освіти : «Природа планети Земля » та « Природа Космосу», створенні сприятливих умов , предметно–розвивального середовища для реалізації завдань еколого–валеологічного виховання та проведенні пошуково –дослідницької роботи з дітьми.
Пташніченко Оксана Анатоліївна, вихователь Тарганського НВК « ЗОШ І-ІІ ступенів –ДНЗ» ознайомила учасників семінару з досвідом роботи по формуванню у дошкільнят екологічної компетентності , світорозумінн , бережного ставлення до природи та провела заняття на тему: «Дітям про водицю, голубу сестрицю », презентувала екологічну лабораторію та нескладні досліди, які було проведено з дітьми. Ознайомила присутніх з програмою пізнавального розвитку дошкільників у пошуково- дослідницькій діяльності , її структурними компонентами та орієнтовним тематичним плануванням.
Учасники семінару обмінялись досвідом роботи щодо формування екологічної компетентності дітей дошкільного віку.
Гончарук А.М. підвела підсумки семінару, наголосивши на тому, що екологічне виховання дошкільнят – це формування, насамперед емоційної сфери, розвиток естетичного почуття та любові до природи. Саме тому, екологічне виховання дітей слід розглядати з позицій комплексного підходу, який передбачає розвиток позитивного ставлення до природи, засвоєння знань про неї та оволодіння елементарними практичними навичками.
Прийнято методичні рекомендації :
- Забезпечити формування екологічної компетентності дітей дошкільного віку у сфері життєдіяльності «Природа», через основні змістові лінії Базового компоненту дошкільної освіти : «Природа планети Земля » та « Природа Космосу » Постійно
- У кожному дошкільному навчальному закладі створити предметне розвивальне середовище для реалізації завдань еколого – валеологічного виховання та проведення пошуково – дослідницької роботи з дітьми.
nullДо 01.01.2009 року
- Забезпечувати природну допитливість дітей шляхом організації пошуково – дослідницької діяльності як на заняттях так і в повсякденному житті .Зміст завдань для кожної вікової групи дітей визначати в обсязі діючих програм,рівня інтелектуального розвитку дітей,рівня складності завдань та спрямованості пізнавальних інтересів.  
Постійно
- З урахуванням інтересів та здібностей вихованців,запитів батьків,наявних матеріальних умов навчального закладу організувати додаткові форми освітнього процесу з екологічного виховання –гуртки «Юних дослідників», студії. секції, лабораторії,музеї.
До 01.01.2009 року
- Вивчити та узагальнити досвід роботи вихователя Тарганського НВК « ЗОШ І-ІІ ступенів – ДНЗ» Пташніченко О.А. на тему : «Формування екологічної компетентності дітей дошкільного віку »
До 01.03.2009 року

Учасники семінару відвідали в селі Тарган перший пам’ятник жертвам голодомору 1932 – 1933рр. в Україні .


Переглядів: 3298 | Додав: admin | Рейтинг: 5.0/1 |
Всього коментарів: 0


Вгору

Календар новин
«  Жовтень 2008  »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
 
Форма входу
 
Пошук
 
Сайти регіону



















Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0